telefon do schroniska: + 48 606 119 137 telefon do fundacji: +48 691 129 389 KRS fundacji: 0000567352 nr rachunku: 10160014621840817210000001

O fundacji

Home > Fundacja > O fundacji

FUNDACJA POMOCY ZWIERZĘTOM „ROKA”  

 

Fundacja Pomocy Zwierzętom „ROKA” powstała w lipcu 2015r. Zrodziła się z inicjatywy grupy wolontariuszy działającej od 2009r. w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach. Fundacja jest organizacją non-profit, zarówno zarząd jak i wolontariusze działają na zasadach wolontariatu. 

 

Nazwa fundacji pochodzi od imienia suczki, która w wyniku interwencji trafiła do schroniska w przerażającym stanie. Była wychudzona, wystraszona, nie chodziła. Jak się potem okazało było to wynikiem potrącenia przez samochód. Z tego co wiemy sunia przez ok dwa tygodnie leżała w domu właścicieli, którzy nie wezwali do niej weterynarza. Będąc w schronisku Roka przyjęła pozycję obronną, warczała na wszystkich, potrafiła ugryźć. Musiała jednak odpuścić ponieważ codzienne zabiegi (pomaganie w wypróżnianiu się, mycie, karmienie) wiązały się z kontaktem z człowiekiem. Początkowo Roka akceptowała tylko cztery osoby w schronisku ale z czasem nabrała zaufania i choć nigdy nie będzie ono pełne i bezwarunkowe to i tak sunia poczyniła ogromne postępy. Uraz miednicy był bardzo poważny, na szczęście obyło się bez operacji. Kości miednicy zrosły się tak, że Roka wstała, zaczęła chodzić a nawet biegać. Jej chód nigdy nie będzie prawidłowy ale nie ma to znaczenia. W schroniskowym boskie widząc znajome twarze Roka dawała totalny upust radości. Sunia wzięła udział w szkoleniu metodami pozytywnymi, nauczyła się chodzić przy nodze bez smyczy, podawać łapkę, warować. Niestety długo nikt nie zainteresował się adopcją tej wyjątkowej suni.  Ostatecznie zamieszkała w domu tymczasowym Fundatora i Prezesa Fundacji. Bardzo szybko tymczasowiczka Roka stała się pełnoprawnym członkiem rodziny a co najważniejsze zmieniła swój status z tymczasowicza na stałego bywalca domu. Obecnie Roka mieszka wraz z dwoma przygarniętymi kotami a bywają momenty kiedy obok niej na posłaniu pojawia się psi lub koci tymczasowicz.

 

Począwszy od 2009r. obecnym wolontariuszom Fundacji udało się pomóc wielu psom i kotom. Jako grupa nieformalna organizowaliśmy niezliczone akcje na rzecz zwierząt, zbiórki karmy, happeningi, pisaliśmy projekty unijne, rozpropagowaliśmy akcję adopcji psiaków ze schroniska, ogłaszaliśmy psy na portalach społecznościowych, założyliśmy stronę internetową dla schroniska, rozpoczęliśmy akcje pomocy bezdomnych kotom z naszego miasta, kilkoro z nas stało się tzw. domami tymczasowymi dla zwierząt w potrzebie … dużo można byłoby jeszcze pisać ale nie słowa są tu najważniejsze a czyny a te cenimy najbardziej. Nie sztuką jest znaleźć zwierzę w potrzebie i powiedzieć: „Ja nie mogę pomóc bo pracuję. Ja nie mogę pomóc bo nie mam pieniędzy. Ja nie mogę pomóc bo mam już psa/kota w domu. Ja nie mogę pomóc bo nie mam warunków”. Nasi wolontariusze też nie zawsze mieli czas i możliwości aby pomóc a mimo wszystko podejmowali się zadania. Pukali do różnych drzwi, prosili o wsparcie, organizowali bazarki dzięki którym finansowali leczenie zwierzaka. Każdy może pomóc, wystarczy chcieć.

 

Fundacja Pomocy Zwierzętom „ROKA” będzie starała się stanąć na wysokości zadania i postawionym sobie celom aby pomagać zwierzętom w potrzebie. Prosimy jednak pamiętać, że fundacja to ludzie, którzy na co dzień pracują, mają swoje rodziny, życie prywatne. W Fundacji działają z potrzeby serca, poświęcają swój wolny czas aby działać na rzecz naszych braci mniejszych. Nie są to jednak roboty i czasami potrzebują chwili odpoczynku, momentów, w których muszą złapać oddech i naładować akumulatory. Jesteśmy tylko ludźmi i potrzebujemy wsparcia ludzi. Liczymy na was. Razem uda nam się zdziałać więcej.

 

UWAGA! Fundacja nie posiada schroniska ani ośrodka adopcyjnego. Wszyscy nasi podopieczni przebywają w domach tymczasowych lub hotelach.

Czekają na adopcję:

zobacz wszystkie
KREJZOL
ASTOR
53694012_2228414310543879_317634873311363072_n
Tramp
NIKOLAS

Ostatnio adoptowane:

zobacz wszystkie
61590364_2352336721484970_4454648128456359936_o
Gapcio