telefon do schroniska: + 48 606 119 137 telefon do fundacji: +48 691 129 389 KRS fundacji: 0000567352 nr rachunku: 10160014621840817210000001

Wolontariat

Home > Schronisko Wolontariat > Wolontariat

Wolontariat (łac. volontarius – dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

 
Nasze schronisko podobnie jak wszelkie placówki tego typu potrzebują pomocy wolontariuszy. Wolontariat w schronisku nie jest pracą łatwą, jednak dającą ogromną satysfakcję.
Za odrobinę swojego wolnego czasu otrzymasz zapłatę cenniejszą niż jakiekolwiek pieniądze; świadomość, że pomagasz porzuconym zwierzętom odzyskać radość życia, wiarę w człowieka i ufność, za którą przecież tak bardzo je kochamy.

 

Jeśli masz wolny czas i chciałbyś pomagać naszym zwierzętom, nie zastanawiaj się za długo. Nasze psiaki czekają na Ciebie…

 

Jako wolontariusze zajmujemy się:

– wyprowadzaniem psów na spacery
– wyczesywaniem psów
– socjalizacją psów i zapobieganiu ich zdziczeniu
– poszukiwaniem nowych, dobrych domów dla psów
– kontrolą poadopcyjną
– prowadzeniem strony internetowej
– szkoleniem psów w schronisku
– wspieraniem schroniska na wszelkie możliwe sposoby w zależności od potrzeb i możliwości
– organizowaniem akcji i zbiórek publicznych
– organizowaniem akcji i happeningów mających na celu edukowanie społeczeństwa w kwestiach świadomego i dojrzałego bycia właścicielem psa.

 

UWAGA: wolontariuszami w naszym schronisku mogą byc tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia nie podpisują umowy wolontariackiej ale chcąc zajmować się  psami, musza być pod opieką rodzica/prawnego opiekuna (takie osoby wykonują czynności wolontariackie pod opieką rodzica i zawsze w towarzystwie starszego wolontariusza).

 
Warto być WOLONTARIUSZEM – dołącz do nas!
 
Wolontariuszem w naszym schronisku może zostać każdy, kto ma ukończone 18 lat. Osoby niepełnoletnie mogą przebywać na terenie schroniska tylko i wyłącznie pod opieką osoby dorosłej (rodzica lub prawnego opiekuna, w przypadku wycieczek szkolnych lub przedszkolnych pod opieką wychowawców). 
 
Co może robić wolontariusz? 
 
• WYPROWADZA PSY NA SPACERY   
• SOCJALIZUJE ZWIERZĘTA
• CZESZE PSIAKI
• ROBI ZDJĘCIA DO OGŁOSZEŃ
• OGŁASZA ZWIERZĘTA DO ADOPCJI
• PRZEPROWADZA KONTROLE PRZED I PO ADOPCJI
• POMAGA W TRANSPORCIE ZWIERZĄT
• ORGANIZUJE I UCZESTNICZY W AKCJACH PROMOCYJNYCH SCHRONISKA, AKCJACH EDUKACYJNYCH   ORAZ ZBIÓRKACH DARÓW DLA ZWIERZĄT.
• NIE POZOSTAJE OBOJĘTNY WOBEC OKRUCIEŃSTWA WZGLĘDEM ZWIERZĄT I INTERWENIUJE W TAKICH SYTUACJACH NIE JESTEŚ DO NICZEGO ZOBOWIĄZANY, POMAGASZ JAK CHCESZ I KIEDY CHCESZ! Przydać się może każdy! 
 
Dołącz do naszej ekipy, czy to przez facebook, czy też w realu:)
 
1. Akcja butelka – zbieraj butelki plastikowe PET – nie masz jak podrzucić worka z butelkami do schroniska? Skontaktuj się z nami, podjedziemy:) 
2. Potrzeba materiałów, starych ubrań dla psiaków w klatkach i  szczeniaków- żeby miały do czego się przytulić:) Zrób porządek w szafie, popytaj znajomych rodzinę- może jest na strychu trochę starych ubrań? 
3. Udostępniaj psiaki na facebooku- nigdy nie wiadomo czy ktoś z Twoich znajomych nie zakocha się w schroniskowej mordce i zechce jej dać dom tymczasowy, a może ….stały?:)
4. Przyjedź i weź psiaka na spacer! Niektóre nie wychodzą długie miesiące, tak długo czekają w kolejce. 
5. Weź aparat, fotografuj psiaki, które są wyprowadzane przez wolontariuszy! Zdjęcia to podstawa do ogłoszeń zamieszczanych w internecie.
6. Obroże, smycze, metalowe miski, wiaderka – przyjmiemy w każdej ilości:)

 

UWAGA: Pełnoletni kandydat na wolontariusza po zgłoszeniu się do opiekuna wolontariatu zobowiązany jest do czterech wizyt w schronisku, podczas których wykonuje czynności wolontariackie pod nadzorem wyznaczonego wolontariusza.
Po czterech wizytach kandydat na wolontariusza podpisuje umowę wolontariacką, która pozwala mu na samodzielne wykonywanie czynności wolontariackich.

 

 
KONTAKT W SPRAWIE WOLONTARIATU: Małgorzata Michalak (opiekun wolontariatu)
malgorzata.wasinska@gmail.com lub 691129389
 

 

OSOBY ZAINTERESOWANE POMOCĄ ZAPRASZAMY: 

 

PON-PT 8:00 – 16:00
SO-ND

8:00 – 12:00

 

Regulamin wolontariatu do pobrania:  

Czekają na adopcję:

zobacz wszystkie
YOGI
EDEK
IWO
huzar (3)
HUZAR

Ostatnio adoptowane:

zobacz wszystkie
61590364_2352336721484970_4454648128456359936_o
Gapcio